Wolność po 14-miesięcznej gehennie

Dwie irańskie kobiety które po swej konwersji z islamu na chrześcijaństwo, były przez prawie rok więzione, zostały ostatecznie oczyszczone z zarzutów i pozwolono im przenieść się do innego kraju, gdzie będą mogły cieszyć się swobodą kultu. 28-letnia Maryam Rostampour i 31-letnia Marzieh Amirizadah zostały z aresztu zwolnione już kilka tygodni temu, jednak dopiero teraz całkowicie oczyszczono je z zarzutów. Kobiety musiały jednak opuścić Iram, po ostrzeżeniu, że w przyszłości ich chrześcijańska działalność będzie surowo karana.

Kobiety zostały aresztowane w marcu 2009 i wielokrotnie poddawane presji odwołania swych poglądów i wyparcia się wiary w Chrystusa. Przetrwały 14-miesiączną gehennę w ciężkich więziennych warunkach a dziś uszczęśliwione dziękują wszystkim, którzy się za nie modlili.

Przed Sądem Rewolucyjnym Maryam i Marzieh stanęły 9 sierpnia 2009 roku. WorldNetDaily przytacza, powołując się na stronę internetową monitorującą swobody religijne w Iranie, fragmenty ich wystąpienia przed Sądem i odpowiedzi na zarzuty prokuratora.

Prokuratura podważała słowa oskarżonych, o tym, że nawrócenie dokonało się pod wpływem Ducha Świętego, twierdząc, że to nieprawda, gdyż Bóg nie kontaktuje się z ludźmi. Na to Marzieh Amirizadah zapytała: „Kwestionuje Pan wszechmoc Boga?”. Prokurator nie znalazł na to innej odpowiedzi, niż to, że kobiety nie są godne tego, by Bóg do niech przemawiał, co spotkało się z tak samo szybką odpowiedzią, że „- o tym decyduje sam Bóg, nie pan”. Próbując ratować sytuację prokurator zadał ostatnie pytanie, czy żałują swego czynu, – szybka odpowiedź „- nie żałujemy”. „Czy wyrzekniecie się swej wiary na piśmie” – pada kolejne pytanie – jeszcze szybsza odpowiedź – „Nie!”

Maryam i Marzieh spędziły dwa długie miesiące w izolatkach więzienia Evin w Iranie, więzienia znanego z brutalnych praktyk torturi egzekucji skazańców. To w tym więzieniu po trzech tygodniach zmarł w 2003 kanadyjski fotoreporter, irańskiego pochodzenia, Zahra Kazemi, zatrzymany za fotografowanie protestów studenckich.

Na mocy szariatu, prawa islamskiego, karą za apostazję jest śmierć lub dożywotnie więzienie. Bardzo często w przypadku kobiet, kara śmierci poprzedzana jest gwałtem.

 

na podstawie: WorldNetDaily

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>