Instytut Księdza Skargi do prezydenta Pakistanu: uwolnijcie niewinnie skazaną!

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej imienia Księdza Piotra Skargi i Fundacja Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi postanowiły nakłonić prezydenta Pakistanu, by skorzystał z prawa i ułaskawił skazaną niewinnie na śmierć chrześcijankę.

„Wykonanie wyroku śmierci na Aasiyie Noreen Bibi znanej jako Asia Bibi będzie tragedią dla jej męża, pięciorga dzieci, oraz całej społeczności chrześcijan w Pakistanie i na świecie, będzie dowodem okrucieństwa i niesprawiedliwości pakistańskiego systemu sądowniczego” – czytamy w petycji dostępnej na stronie protestuj.pl.

Asia Bibi to ofiara pakistańskiego prawa o bluźnierstwie. „Jezus Chrystus umarł za moje grzechy i za grzechy świata. A co zrobił Mahomet dla ludzi?” – powiedziała swym koleżankom z pracy w 2009 roku. Pytanie to zostało uznane za bluźnierstwo przeciw islamskiemu Bóstwu. W efekcie sąd skazał Asię na śmierć przez powieszenie.

Asia Bibi od lat znajduje się w celi, „w izolatce bez okien, zlewu i ubikacji, jest traktowana, jakby dopuściła się strasznej zbrodni, czeka na wykonanie wyroku. W ciągłym zagrożeniu jest również jej rodzina, na której skupił się gniew islamistów” – czytamy na protestuj.pl – w grudniu 2014 roku.

Sprawdź też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>