Wszyscy informują, ale nikt nie działa! Kto oferuje realną pomoc AsiiBibi?

O dramatycznej sytuacji pakistańskiej chrześcijanki, skazanej na śmierć za przyznanie się do wiary w Chrystusa informowały niemal wszystkie media. Czy jednak pojawiły się jakieś konkretne propozycje pomocy? Wobec braku takich głosów zarówno ze strony obywateli jak i państwa, Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi wyszedł z inicjatywą wystosowania petycji do polskich władz o rozpoczęcie procedury przydzielenie azylu dla Asii wraz z rodziną.

W jakim kraju Asia znajdzie się naprawdę bezpieczna? Historia chrześcijanki obiegła cały świat i każdy muzułmański ekstremista pragnie jej śmierci za rzekome bluźnierstwo wobec Mahometa. Jedynie Polska jest jeszcze wolna od ich wpływu i może okazać się prawdziwym schronieniem dla prześladowanej chrześcijanki. Takiego spokoju nie odnajdzie we Francji, Kanadzie, Niemczech czy nawet USA.

Wobec tego, Instytut ks. Piotra Skargi uruchomił specjalną petycję na platformie popierajmy.pl gdzie można złożyć podpis pod listem skierowanym do Ministra Spraw Zagranicznych, Jacka Czaputowicza. List zawiera apel o rozpoczęcie procedury azylowej dla Asii i jej rodziny. Jako że sama może nie mieć możliwość zwrócenia się o przyznanie azylu, Instytut wystosował prośbę do pracowników polskiej ambasady w Islamabadzie o rozpoczęcie procedury bez udziału Asii.

Męczeństwo w imię Chrystusa prowadzi prosto do nieba, ale chrześcijanin nie powinien do niego dążyć za wszelką cenę. Jeżeli jest taka możliwość, należy ratować życie.

PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>