Nowy szlak do Europy

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce do Europy trafi nowa fala imigrantów – ocenia Bojko Borisow, premier Bułgarii. Uchodźcy mają ruszyć z Azji do Europy tzw. bałkańskim szlakiem, a liczba nielegalnych przybyszy szacowana jest na około 30 tysięcy osób. Tymczasem w Serbii odnotowano setki prób nielegalnego przekroczenia granicy z państwami Unii Europejskiej – zwraca uwagę portal PCh24.pl.

Z wypowiedzi premiera Bułgarii jasno wynika, że duża grupa uchodźców przebywa obecnie w Turcji i można spodziewać się, że będą chcieli dostać się do państw Europy Zachodniej właśnie przez Bułgarię. Chodzi przede wszystkim o obywateli z regionu bliskowschodniego, Afganistanu oraz Pakistanu.

Choć prób zatrzymania nielegalnych imigrantów podejmowano w tej części świata już wiele, szlak z Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej to droga, którą nadal niezwykle chętnie podążają imigranci. Jak podaje portal PCh24.pl, korzystają na tym również aktywne grupy przemytnicze, które odpłatnie pomagają uchodźcą dostać się do Europy Zachodniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>